j

O mnie

Kim jestem?

Nazywam się Agata Gągała i tworzę wyjątkową ceramikę użytkową. Miłość do natury pozwala mi się nią inspirować i projektować przedmioty, które są piękne i funkcjonalne zarazem. Wszystkie moje wyroby tworzone są ręcznie, ponieważ wierzę, że ceramika ręcznie robiona ma lepszą energię. Każdy z moich przedmiotów jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Wynika to z tego, że lubię eksperymentować i poszukiwać coraz to nowszych technik i metod wyrobu ceramiki.

Prywatnie jestem żoną Łukasza, który wspiera mnie w mojej pracy, pomagając tworzyć wyjątkowe przedmioty z gliny. Ukończyłam college w UK na kierunku Graphic Design, a następnie Wzornictwo Przemysłowe na Politechnice Koszalińskiej. Amatorsko interesuję się natomiast fotografią.

Dlaczego BOO-KA-BOO?

Sama nazwa to krótkie dźwięki, które przyszły do mnie ze świata duchowego. Jest to moja własna przestrzeń twórcza, która pozwala mi doceniać szlachetny i naturalny materiał, jakim jest glina.

Moja przygoda z ceramiką rozpoczęła się już w 2016 roku, kiedy miałam okazję pierwszy raz pracować z tym wyjątkowym materiałem. To w nim łączę zamiłowanie to tworzenia form, ilustracji i wzorów na moich przedmiotach. Każdy mój pomysł zaczyna kiełkować w głowie, jednak cała magia procesu twórczego rozpoczyna się dopiero w pracowni artystycznej, którą stworzyłam dla siebie w urokliwej, pomorskiej wsi.

 

Zapoznaj się z ofertą sklepu tutaj.

X